צרו קשר
חפשו אותנו
כתבו לנו

משכנתא

משכנתא היא הלוואה מהבנק למטרת קניית נכס נדל"ן בשעבוד של הנכס עצמו. מאחר ולרובנו אין את מלא הסכום במזומן, אנו נעזרים בהלוואה מהבנק שתשלים לנו את הסכום הנדרש לרכישת הנכס. בתמורה להלוואה, אנחנו משלמים לבנק ריבית.
ברכישת נכס ראשון המימון המקסימלי שיכול הבנק לאשר הוא עד 75% משווי הנכס.
פריסת התשלומים מתאפשרת עד ל-30 שנים, אורך חיי המשכנתא משפיע על גובה הריבית, כך שככל שנפרוס את ההלוואה לתקופה קצרה יותר הריבית תהא נמוכה בהתאם.
תנאי ההלוואה נקבעים מיכולות החזר הלווים, אחוז המימון הנדרש משווי הנכס ומיקום הנכס ומצבו. קבלת משכנתא אידיאלית מצריכה איזון נכון בין משך חיי ההלוואה, עלויות הריבית ותזרים המזומנים של הלווים.

התנאים לקבלת משכנתא:

  • המצב התעסוקתי של הלווה – בנקים בדרך כלל יבדקו את המצב התעסוקתי של אדם במקום העבודה הנוכחי שלו כאחד מהקריטריונים לקבלת משכנתא.
  • רמת ההכנסה של הלווה – בנקים יוודאו שבהכנסה החודשית שלנו נותר ההפרש לאחר ניקוי ההלוואת לתשלום המשכנתא בעזרת ההכנסות המוצהרות.
  • הון עצמי מינימלי – אחד התנאים לאישור עקרוני למשכנתא הוא סכום מינימלי של הון עצמי. כיום ההון העצמי הדרוש הוא לפחות כ -25% מערך הדירה שאנו מתכוונים לרכוש. (בהתאם לערך הדירה.)
  • היסטוריית האשראי של הלווה – כדי לוודא שאנחנו עומדים בקריטריונים של תנאים בסיסיים לקבלת משכנתא, הבנק יצטרך גם להעריך האם אנחנו לקוחות שניתן לסמוך עליהם. כדי לעשות זאת הם בודקים את היסטוריית האשראי שלנו ובודקים האם היו לנו בעבר חובות שלא הצלחנו לשלם.חיסכון של מאות אלפי שקלים בהחזר המשכנתא!


צור קשר